Sakwa Bag, czyli stylowy akcent ekologiczny

Sakwa Bag, czyli stylowy akcent ekologiczny

Dzisiejszy post z cyklu Made in Poland będzie nieco inny niż pozostałe. W tym tygodniu nie skupię się bowiem na marce niekoniecznie modowej, ale zdecydowanie stylowej i odpowiadającej aktualnie panującym trendom. Zaintrygowani?

Ekologia to istotny temat – powinien skupiać uwagę nas wszystkich. Przyznaję, że sama wciąż nie jestem eco freakiem, ale od pewnego czasu zauważam zmiany w swoim myśleniu. Chodzi o tak zwane baby steps. Jak ognia unikam rurek plastikowych i kubków na kawę na wynos, które są teraz dostępne w każdej kawiarni. Niestety w kwestii kawy radzę sobie nieco gorzej, aczkolwiek wolę wyjść z domu kilkanaście minut wcześniej i ulubiony przelew wypić w ciepłej, przytulnej kawiarni niżeli w biegu – w deszczu lub na mrozie. Nauczyłam się również nosić ze sobą torbę na zakupy, jednak wciąż miałam problem z korzystaniem z woreczków foliowych na warzywa, owoce lub bakalie. I wtedy odkryłam markę Sakwa!

Sakwa Bag – polska marka, która uratuje naszą planetę

Sakwa Bag to polski brand, tworzący wielokrotnego użytku woreczki na produkty spożywcze. Są one wykonane z certyfikowanej bawełny organicznej i nie zagrażają naszej planecie. Poza tym, wyglądają znacznie lepiej niż te foliowe paskudztwa, dzięki czemu aż miło mieć je przy sobie podczas zakupów. Kolejną zaletą tej marki jest fakt, że produkty Sakwa Bag nie kosztują wiele – za cały zestaw woreczków zapłacicie mniej więcej 40 złotych. To naprawdę nie tak dużo, jeżeli pomyślicie o wszystkich korzyściach wynikających z posiadania ich.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Smog znowu pojawił się w wielu miastach Polski. Zanieczyszczenia z powietrza dostają się do naszego organizmu poprzez układ oddechowy, ale też i skórę. W tym okresie warto wzbogacić dietę w oczyszczające organizm z toksyn rodzime warzywa np. buraki. – Buraki zawierają wiele witamin i minerałów, wspierających odporność, opóźniających proces starzenia i poprawiających wygląd skóry, włosów i paznokci. Ich właściwości oczyszczające sprawiają, że obok porzeczek, cebuli i czerwonej kapusty są uważane za jedne z antysmogowych warzyw. #sakwabag #woreczkizerowaste #buraki #dietaroslinna #slowfood #bio #buraki #superfood #warzywa #veggies #vegan #gogreen #lesswasteshopping #goingzerowaste #zakupybezplastiku

Post udostępniony przez sakwabag (@sakwabag)Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *