#AnewRENAISSANCE, czyli ponadczasowe kobiece piękno oczami duetu Koty 2 [WYWIAD]

#AnewRENAISSANCE, czyli ponadczasowe kobiece piękno oczami duetu Koty 2 [WYWIAD]
źródło: Instagram.com/koty2

Duet fotograficzny Koty 2 stworzył projekt, obok którego trudno przejść obojętnie. #AnewRENAISSANCE, bo właśnie tak brzmi jego nazwa, łączy ze sobą sztukę minionych epok ze współczesnością oraz nowymi technologiami. Musimy przyznać, że zachwyciła nas pomysłowość i kreatywność fotografów, jak również kolaże, które są efektem ich pracy. W związku z tym, postanowiliśmy porozmawiać z twórcami projektu #AnewRENAISSANCE o tym, jaki był jego cel, jak wyglądają i ile trwają prace nad stworzeniem jednego kolażu, a także: który zyskał miano ich ulubionego. Zobaczcie, co powiedziały nam Koty 2!

Skąd wziął się pomysł na projekt #AnewRENAISSANCE?

Koty 2: Jak wiele różnych pomysłów, tak i ten wziął się trochę z przypadku. Przeglądając albumy malarskie, zauważyliśmy, że rysy twarzy fotografowanych przez nas dziewczyn, są bardzo podobne  z kobietami z obrazów. Dodatkowo tkwi w nas głęboko zakorzeniona nostalgiczna nuta do przeszłości, tej bliższej i tej dalszej. To właśnie z tej fascynującej mieszanki, z chęci połączenia „starego” z „nowym” narodził się projekt #AnewRenaissance.

Jaki jest cel tego projektu? Chodzi tylko o piękne zdjęcia, czy o coś więcej?

Koty 2: Poprzez ten projekt chcieliśmy przypomnieć obrazy dawnych mistrzów (nie tylko tych z epoki odrodzenia) – przywrócić ich dawny blask oraz podkreślić istnienie ponadczasowego kobiecego piękna. Podczas pracy nad projektem widać było, jak rysy kobiet z obrazów i kobiet współczesnych wzajemnie się uzupełniają, jak są do siebie uderzająco podobne.

Najpierw wybieracie obraz, a później znajdujecie odpowiednią modelkę, czy na odwrót?

Koty 2: Przy tym projekcie działaliśmy spontanicznie i dlatego wyglądało to bardzo różnie. Raz punktem wyjścia była nią modelka, bo patrząc na nią, od razu widzieliśmy konkretny obraz i przedstawioną na nim kobietę, innym razem działaliśmy na odwrót — punktem wyjścia był obraz i kobieta, która nas na nim zafascynowała. 

Ile czasu zajmuje stworzenie jednego takiego kolażu?

Koty 2: Szczęśliwi czasu nie liczą… a tak na poważnie ciężko nam powiedzieć ile czasu zajmuje nam stworzenie jednego kolażu, bo nigdy nie pracowaliśmy z zegarkiem w ręku i nie mierzyliśmy dokładnie czasu. 

Który kolaż jest Waszym ulubionym? 

Koty 2: Powiemy trochę przewrotnie, że nie mamy ulubionego kolażu… Nie możemy żadnego wyróżnić, wszystkie są naszymi “ukochanymi dziećmi”, każdy jest nam tak samo bliski i w każdego z nich włożyliśmy tyle samo serca i pracy.

Planujecie stworzenie również męskiej edycji projektu #AnewRENAISSANCE?

Koty 2: Tak, stworzyliśmy już kilka kolaży z mężczyznami w roli głównej i w związku z tym w niedalekiej przyszłości planujemy publikację drugiej części projektu #AnewRenaissance 2.0 

A co z wystawą lub wernisażem? Czy kolaże można oglądać w wersji wywołanych zdjęć? 

Koty 2: Przymierzamy się do zorganizowania wystawy już od dłuższego czasu. Pracujemy nad nią i stawiamy przy tym czoła bardziej prozaicznym wyzwaniom jak organizacja, logistyka i papierkowa robota. Nie możemy więc na razie dokładnie podać kiedy i gdzie będzie można oglądać nasze prace na wystawie, ale możemy obiecać że na pewno ona będzie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Kochani nieustannie będziemy Wam powtarzać, żeby nie bać się szukać swojej drogi oraz sposobu twórczego wyrażania siebie poprzez sztukę. Tak jak my próbujemy wyrazić siebie w jednym z projektów pt. #AnewRENAISSANCE . Niech dopełnieniem naszych słów będzie sentencja Criss Jami – “Everyone has their own ways of expression. I believe we all have a lot to say, but finding ways to say it is more than half the battle.” . PART 35 . photo @koty2 × model @smetek @modelpluswarsaw × style @rozena.grey . #art #collage #beauty #face #mood #vintage #portrait #flowers #kwiaty #makeup #dolceandgabbana #D&G #polishgirl #photooftheday #vsco #anewrenaissance #huaweip20pro #huaweipvf2018 #huaweimobileit #vogueitalia #immagina000ltre @huaweimobileit @vogueitalia

Post udostępniony przez K O T Y • 2 (@koty2)Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *